Статии филтрирани по дата: Петък, 27 Май 2016 - Общински културен институт Музей за история на София

МУЗЕЯТ ЗА ИСТОРИЯ НА СОФИЯ организира детски конкурс на тема: "ГЕРБЪТ НА СОФИЯ". Той е открит за участие от 21 май до 2 септември 2016 г, включително.

Публикувана в Новини

МУЗЕЯТ ЗА ИСТОРИЯ НА СОФИЯ ще отбележи Деня на детето със специално подготвено състезание. В него са добре дошли и родителите. Играта ще се проведе на 1 юни 2016 г. в диапазона между 11:00 и 19:00 ч.

Публикувана в Новини

27 май, св. вмчк. Терапонтий (Сардикийски) Софийский - Св. Терапонтий е споменат от Матей Граматик в житието на св. Николай Софийски Нови от ХVІ в. Там светецът е представен като жител на града, негов презвитер, добродетелен и верен на православното християнство.