Ателие "Да украсим великденско яйце с мотивите на ихтиманската широка "шиена тантела"

20 Март 2017

РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – СОФИЯ продължава серията си от инициативи във връзка с изложбата "Изящество и красота". Творческото ателие "Да украсим великденско яйце с мотивите на ихтиманската широка "шиена тантела" ще се състои на 23 март 2017 г.

В зала "Временни изложби" на Музея ще се проведе шестото творческо ателие, съпътстващо изложбата „Изящество и красота от миналото”. Неговата тема е: „Да украсим великденско яйце с мотивите на ихтиманската широка „шиена тантела”. Ръководител на ателието е Велина Минева – директор на Градския исторически музей в Ихтиман.

Ателието се ораганизира на 23 март 2017 г. от 14:45 до 16:15 ч. В него ще участват ученици от І до ІV кл. от ЧОУ „Николай Райнов”.

Ателието е отворено и за всички посетители на Регионален исторически музей – София, които могат да наблюдават работата по „издухването” и украсяването на яйцата.