Концерт за Деня на детето

30 Май 2017

РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – СОФИЯ ще отбележи Деня на детето, с детски класически концерт. Той ще се състой в Централното фоайе на сградата на Музея (пл. "Бански" 1) на 1 юни 2017 г. от 16:30 ч.

В клавирния концерт, посветен на Деня на детето, ще се изявят съвсем млади таланти, занимаващи се с музика от ранна детска възраст. Те са ученици на доц. д-р Александър Василенко – преподавател в Националното музикално училище "Любомир Пипков" и в Националната музикална академия "Проф. Панчо Владигеров".

В програмата на концерта са включени произведения на: Йохан Себастиан Бах, Йозеф Хайдн, Волфганг Амадеус Моцарт, Лудвиг ван Бетовен, Фредерик Шопен, Бела Барток и др.

Участват: Елена Йовчева, Даниел Тодоров, Филип Илиев, Ида Аккарпат, Ангел Ялъчков, Никола Богомилов.

ЗАПОВЯДАЙТЕ!