ЕСЕНЕН ПАРАД НА ШАПКИТЕ

04 Септември 2017

РЕГИОНАЛНИЯТ ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – СОФИЯ и Къщата на шапките на Ирина Сардарева организират ЕСЕНЕН ПАРАД НА ШАПКИТЕ. Шествието ще потегли от пресечката на бул. "Витоша" с бул. "Патриарх Евтимий". Финалната му точка е пл. "Бански" 1 (площадът пред сградата на Музея). То ще се проведе на 09 септември 2017 г. (събота) от 16:00 ч.

ПАРАДЪТ НА ШАПКИТЕ се организира съвместно от Регионалния исторически музей – София и Къщата на шапките. Той ще се проведе на 09 септември 2017 г. (събота). Събитието започва с шествие. То тръгва от ъгъла на бул. "Витоша" и бул. "Патриарх Евтимий" в 16:00 ч. и приключва пред сградата на Музея на пл. "Бански" 1.

Задължително условие за участие в ПАРАДА НА ШАПКИТЕ е носенето на елегентна шапка и облекло, съобразено с нея.

Това е второто издание на ПАРАДА НА ШАПКИТЕ. Началото бе поставено през пролетта – на 22 април 2017 г. бе проведено първото такова шествие, последвано от модно ревю пред сградата на Регионален исторически музей – София.