Ден на народните будители 2017

27 Октомври 2017

РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – СОФИЯ отбелязва тържествено Деня на народните будители – 1 ноември. През 2017-а честванията са посветени на 120 години от рождението на Асен Разцветников.

Денят на народните будители се отбелязва традиционно на 1 ноември. Всяка година Регионалният исторически музей – София посвещава честванията на определена личност, която е допринесла за българския културен живот.

През 2017 г. тържеството е посветено на 120 години от рождението на Асен Разцветников – български поет, писател и преводач. Роден на 2 ноември 1897 г., той е най-известен с творчеството си за деца, към което се насочва през 30-те год. на ХХ в. Резултат от него са множество книжки с гатанки, стихотворения и приказки. Освен това, активно превежда от немски език.

Честванията в Музея по повод Деня на народните будители на 1 ноември 2017 г. започват в 11:00 ч. в Централното фоайе.