Коледно тържество събра десетки деца в музея

19 Декември 2017

Тържество под надслов „Коледна музикална магия“ се проведе днес в централното фоайе на РИМ-София по повод предстоящите празници. В спектакъла взеха участие вокални групи, танцови състави и балетисти от различни столични читалища.
Директорът на музея д-р Венета Ханджийска-Янкулова откри тържеството с поздравителни думи и пожелания за светлите празници към присъстващите.
Първи на сцената излязоха възпитаниците от музикална школа при НЧ "Аура 1929" Ния Угринова и Виктор Пекачев, с преподавател Елена Йонева. Те изпяха "Коладе ладе", "Продавач на надежда" по стихове на Джани Родари и "Елхови лес". Акомпанира им на роял Алина Екзарова. След тях на цигулка изпълнението си направи Боряна Божанова с преподавател Снежинка Панчева, която изсвири "Смешната птичка" по Гречанинов, "Коледни звънчета" и после изпя "Песен за Рудолф".
После на сцената се представиха деца от танцов ансамбъл "Балкан" с ръководител Мадлен Захариева към НЧ "Цар Борис III-1928", които изпълниха "Джиновски танц".
След тях излезе фолклорен танцов ансамбъл "Искрица", с ръководител Евгения Гордиенко и модерен балет "Криция", с ръководител Цвети Асенова към читалище "Витоша 1951", с директор Нестор Несторов.
Да покажат какво могат пред публиката се представиха и сестрите Павла и Дара Дебрюне от "Национален дворец на децата". Те изпълниха класически балет, танцово ателие "Алегрета" и солово изпълнение на народна песен към детско-юношески фолклорен ансамбъл "Изворче".
Последни на сцената излязоха децата от вокална група "Светулковци" към читалище "Светлина 1940" с ръководител Радка Маламова. Програмата им беше много богата, включваща общо осем стихове и песни и завърши с ръченица, където се включиха всички участници в програмата.
След представлението децата получиха подаръци от РИМ-София и безплатна обиколка на музея.