Деца (5–10 г.) Творческа лаборатория
Място на провеждане: Музей за история на София, пл. "Бански" 1
Лице за контакт: Ерина Кръстева

ПРОЛЕТ В МУЗЕЯ 2016

МУЗЕЯТ ЗА ИСТОРИЯ НА СОФИЯ организира нова образователна програма за деца – ПРОЛЕТ В МУЗЕЯ 2016. Тя ще се проведе в периода 4 – 8 април 2016 г. и е предназначена за ученици от I до V клас.

ПРОЛЕТ В МУЗЕЯ 2016 е целодневна едноседмична образователна програма, изцяло разработена от експерти на Музея за история на София. Тя ще се проведе в пет последователни дни на ученическата пролетна ваканция (от 4 до 8 април 2016 г.) в часовия диапазон 9:00 – 16:00 ч.

Програмата за пролетната ваканция включва занимания, свързани с историята на София, творчески задачи и игри на различна тематика (археология, епиграфика, етнография, изобразително изкуство, приложно творчество и др.). Тя ще се проведе в Музея за история на София (пл. "Бански" 1). Предвидено е и време за почивка и обяд.

Програмата за "Пролет в музея" е абсолютно нова и не повтаря елементи от изучаваното в инициативите на Музея за история на София през зимната и лятната ваканция, съответно "Зимна приказка в музея" и "Ваканция в музея".

Групата за "Пролет в музея" се състои от максимум 20 деца. Записвания се правят в периода 14 – 31 март 2016 г. посредством онлайн регистрация на уебсайта на Музея за история на София на следния линк: http://sofiahistorymuseum.bg/bg/online-registration

Цената за участие на дете в програмата е 100 лв. за петте дни. Второ дете в семейството ползва 25 % отстъпка. Заплащането се извършва по банков път или на място в Музея от 10:00 до 12:00 и от 14:00 до 16:00 ч. до два дни след онлайн запазването на място:

Банкова сметка: ОКИ „Музей за история на София“

IBAN BG88SOMB 9130 3153 7589 00

BIC SOMBBGSF